Běh, má další vášeň….

Dneska bych se s vámi chtěla podělit o mou další vášeň. Já vím, nemám jich málo, ale to je přece skvělé, ne?;)

Jak jsem psala v předchozím článku, chci mít čas i sama pro sebe, na své koníčky. Jaké to jsou? Je to především pohyb. Pravidelně se snažím běhat a cvičit jógu. Myslím si, že se to skvěle doplňuje. Také ráda tančím.

Nyní běhám 2-3 krát týdně. Včera jsem poprvé zaběhla půlmaraton a byl to skvělý pocit! Baví mne pořád prodlužovat délku tras, zlepšovat rychlost, posouvat své hranice…Na začátku tohoto roku jsem si dala jeden běžecký cíl: do půl roku překročit 1 000 km podle aplikace, co mi měří vzdálenosti, což znamenalo naběhat cca 330 km. V té době mne to připadlo trochu nereálné, protože jsem trénovala většinou jednou týdně kolem 5 km, jen občas něco delšího. Již dneska mám ale splněno a je teprve konec května!;)

Jednou za čas se účastním i nějakého závodu. Je to prima změnit prostředí, kde běhám, a mít možnost srovnání. I když o nic nejde, vždy mne ta soutěžní nálada chytne a dám do toho maximum😉

Je potřeba se nejen věnovat rodině a práci, ale také sama sobě. Když se budete cítit spokojeně, bude to z vás cítit i okolí. Úplně nejlepší je začít den pohybem! Naštěstí si to mohu dovolit, pokud nejdu do práce. Skvěle to nastartuje den. Jdu si zaběhat nebo si doma zacvičím jógu podle aplikace z mobilu;) Ano, další skvělá vychytávka!;)

Jsem vděčná za to, že mi má práce umožní se věnovat pohybu i během dne a nikoli až večer, kdy chci být se svou rodinou. Také jsem poznala, že je důležité si stanovovat cíle a to i nereálné, protože máme za čím jít. Pokud hodně chceme, dokážeme splnit i ty zdánlivě nesplnitelné!

image