Proč se věnovat plánování svých příjmů a hlavně výdajů?

Ráda bych pomocí svých stránek ukázala lidem i firmám, že řízení jejich financí je nejen přínosné, ale může být i zábavné😉 Chtěla bych aspoň kousek té mé vášně pro čísla přenést na ně.

Co by měl každý vědět o finančním plánování? Není na tom nic složitého, jen je potřeba začít. Já sama jsem si začala evidovat příjmy a výdaje, když jsem si vzala svou první, a doufám i poslední, hypotéku;) Od té doby stále pokračuji a vylepšuji svoje nástroje. Je to pro mne zábava;) Vím, že pro lidi, kteří neradi pracují s čísly, to může znít zvláštní.  Například můj partner vždycky říká, nepotřebuji si to přesně zapisovat, abych věděl, kolik mám mít. Přece vím, zda mám dost peněz na účtu a zda si mohu danou věc dovolit….

Takový přístup je samozřejmě možný. Já si myslím, že není nic složitého na tom si pravidelně peníze evidovat, plánovat jejich vydání
a příjem. Je potřeba jen trochu disciplíny, myslet na to, abych si při každém placení, nejlépe hned, částku zapsal/a. Pak už mám data, se kterými mohu pracovat. Také je důležité si na začátku projít své pravidelné výdaje včetně data, kdy odcházejí platby z účtu.

Vycházet s penězi mohu jen tehdy, když vím, za co nejvíce utrácím. Taky se mohu soustředit na příjmovou položku a snažit se najít způsoby, jak si přivydělat.

Na závěr prosím o vyplnění krátkého dotazníku ohledně vedení osobních financí;) Data mi pomohou v psaní dalších článků..Děkuji.

Dotazník zde